UkejeUkeje

Metryka

  • Wykonawca: Ukeje
  • Tytuł: Ukeje
  • Wytwórnia: Universal Music PL
  • Numer katalogowy: 372 711 3
  • EAN: 0602537271139
  • Nośnik: CD
  • Data wydania: 2013-02-05
  • Opakowanie: digipack
  • Komentarze []

Spis utworów

Spis muzyków

Reklama

Komentarze

Biografia Ukeje

Damian Ukeje (ur. 26 sierpnia 1986 w Szczecinie) - polski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor. Jego matka jest Polką, a ojciec Nigeryjczykiem. Karierę rozpoczynał w zespole bluesowym Jerry’s Hole Band. W 2009 roku wziął udział w Szansie na sukces. Ten program obejrzeli muzycy szczecińskiego zespołu Fat Belly Family i został ich wokalistą. W 2011 roku jedna z ich piosenek pt. "Rzeczka" znalazła się na płycie Minimax pl 6 Piotra Kaczkowskiego z Programu III Polskiego Radia. Jesienią 2011 roku piosenkarz wziął udział w pierwszej edycji programu The Voice of Poland, będąc w drużynie Nergala. Dotarł do finału, gdzie zaprezentował autorski utwór "Nie mamy nic". Tego samego wieczoru został zwycięzcą show. Główną nagrodą w telewizyjnym widowisku był tytuł "najlepszego głosu w Polsce" oraz kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska. W listopadzie 2012 został wydany jego pierwszy singel "Bezkrólewie". 5 lutego 2013 odbyła się premiera jego debiutanckiego albumu studyjnego pt. Ukeje. Wydawnictwo było notowane na 44. miejscu na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. W lutym 2014 wokalista został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Debiut roku. 30 września 2016 ukazał się jego drugi album studyjny ỤZỌ.

O Archiwum Polskiego Rocka

Czym się zajmujemy?

W Archiwum Polskiego Rocka katalogujemy polskie płyty i single!

Czy znajdę tu tylko polski rock?

Głównie polski rock, ale też polskie płyty popowe, metalowe, a nawet jazzowe

Czy tu są tylko płyty kompaktowe?

Nie! Znajdują się tu zarówno polskie płyty winylowe i płyty kompaktowe - w tym single winylowe i CD.

Mam zespół. Czy mogę zaistnieć na tej stronie?

Oczywiście! Jeżeli wydałeś już płytę lub singla, to skontaktuj się z nami poprzez formularz.

Chciałbym pomóc rozwijać serwis. Czy to możliwe?

Oczywiście! Jeżeli chcesz mi pomóc, to przede wszystkim skontaktuj się ze mną poprzez formularz. Możesz też założyć konto w portalu i już teraz dodawać wideoklipy do płyt, a w przyszłości będziesz edytował dane, kupował i sprzedawał płyty.

Czy Archiwum to tylko strona internetowa?

Nie. Co kilka lat cała zawartość przelewana jest na papier. W tym roku kolejne wydanie. Śledź losy portalu na facebooku i załóż konto w portalu by dostawać informacje na bieżąco!

Sax Club Pana Dyakowskiego

Sax Club Pana Dyakowskiego - oprawa miękka

Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. Dyakowski wspomina dzieciństwo w podkrakowskiej Masłomiącej i dorastanie w Zakopanem, współpracę z Piwnicą pod Baranami i odkrycie Ewy Demarczyk, koncerty w gdańskim Żaku, wyjazdy zagraniczne i występy z zespołem Rama 111, tworzenie gdańskiego Sax Clubu, animowanie jazzowej sceny w Trójmieście i współpracę z Radiem Gdańsk.

Sax Club Pana Dyakowskiego to także opowieść o przyjaźni i współpracy Dyakowskiego z innymi ikonami jazzu: Wojciechem Karolakiem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Michałem Urbaniakiem czy Janem Ptaszynem Wróblewskim.

Współautorem autobiografii jest dziennikarz Radia Gdańsk Kamil Wicik, któremu pomagał Mariusz Nowaczyński. Stworzyli pierwszą książkę dokumentującą nie tylko dokonania Przemka Dyakowskiego, ale także historię sceny muzycznej Trójmiasta.

Kup teraz!

Reklama