GrendelThe Helpless

Metryka

  • Wykonawca: Grendel
  • Tytuł: The Helpless
  • Wytwórnia: Lynx Music
  • Numer katalogowy: LM 39 CD-DG
  • EAN: 5908259313337
  • Nośnik: CD
  • Data wydania: 2008-10-09
  • Opakowanie: digipack
  • Komentarze []

Spis utworów

Spis muzyków

Reklama

GrendelThe Helpless inne wydania

Komentarze

Biografia Grendel

Grendel - polski zespół grający rock progresywny, założony w 2005 roku, w Białogardzie. W listopadzie 2009 roku grupa zawiesiła działalność. Zespół został założony w 2005 roku, w Białogardzie. Swój debiutancki album "The Helpless" wydał trzy lata później. W 2009 utwór "December" znalazł się na świątecznej składance "Progressive Rock Christmas". W tym samym roku grupa postanowiła zawieśić działalność. W maju 2011 Sebastian Kowgier oraz Wojciech Biliński na bazie grupy Grendel, powołali do życia zespół Grendel 96. W 2012 ukazało się wznowienie albumu, które prócz podstawowych utworów, zostało wzbogacone o kompozycję "December". Sebastian Kowgier - wokal, gitary; Wojciech Biliński - perkusja; Urszula Świder - instrumenty klawiszowe; Cezary Świder - gitara basowa.

O Archiwum Polskiego Rocka

Czym się zajmujemy?

W Archiwum Polskiego Rocka katalogujemy polskie płyty i single!

Czy znajdę tu tylko polski rock?

Głównie polski rock, ale też polskie płyty popowe, metalowe, a nawet jazzowe

Czy tu są tylko płyty kompaktowe?

Nie! Znajdują się tu zarówno polskie płyty winylowe i płyty kompaktowe - w tym single winylowe i CD.

Mam zespół. Czy mogę zaistnieć na tej stronie?

Oczywiście! Jeżeli wydałeś już płytę lub singla, to skontaktuj się z nami poprzez formularz.

Chciałbym pomóc rozwijać serwis. Czy to możliwe?

Oczywiście! Jeżeli chcesz mi pomóc, to przede wszystkim skontaktuj się ze mną poprzez formularz. Możesz też założyć konto w portalu i już teraz dodawać wideoklipy do płyt, a w przyszłości będziesz edytował dane, kupował i sprzedawał płyty.

Czy Archiwum to tylko strona internetowa?

Nie. Co kilka lat cała zawartość przelewana jest na papier. W tym roku kolejne wydanie. Śledź losy portalu na facebooku i załóż konto w portalu by dostawać informacje na bieżąco!

Sax Club Pana Dyakowskiego

Sax Club Pana Dyakowskiego - oprawa miękka

Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. Dyakowski wspomina dzieciństwo w podkrakowskiej Masłomiącej i dorastanie w Zakopanem, współpracę z Piwnicą pod Baranami i odkrycie Ewy Demarczyk, koncerty w gdańskim Żaku, wyjazdy zagraniczne i występy z zespołem Rama 111, tworzenie gdańskiego Sax Clubu, animowanie jazzowej sceny w Trójmieście i współpracę z Radiem Gdańsk.

Sax Club Pana Dyakowskiego to także opowieść o przyjaźni i współpracy Dyakowskiego z innymi ikonami jazzu: Wojciechem Karolakiem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Michałem Urbaniakiem czy Janem Ptaszynem Wróblewskim.

Współautorem autobiografii jest dziennikarz Radia Gdańsk Kamil Wicik, któremu pomagał Mariusz Nowaczyński. Stworzyli pierwszą książkę dokumentującą nie tylko dokonania Przemka Dyakowskiego, ale także historię sceny muzycznej Trójmiasta.

Kup teraz!

Reklama