Biografia Maciej Miecznikowski ( ur. 1969-07-14 )

Maciej Miecznikowski (ur. 14 lipca 1969 w Pobłociu) - polski piosenkarz, muzyk i prezenter telewizyjny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Życiorys

Urodził się na Kaszubach. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym (bas), ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Uprawiał wszystkie gatunki muzyczne od śpiewu chóralnego poprzez punk i blues (m.in. przez rok był wokalistą Püdelsów). Od 2000 do 2013 był liderem zespołu Leszcze. Za jego działalności w zespole wylansowane zostały przeboje takie jak m.in.: Kombinuj dziewczyno, czy Genowefa. Za piosenkę Ta dziewczyna zespół otrzymał Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Przez kilka lat występował również z kabaretem DKD. Od października 2004 Miecznikowski występował jako solista w oratoriach Świętokrzyska Golgota, Tu es Petrus, Psałterz Wrześniowy Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. W 2007 brał udział w nagrywaniu oratorium Bartosza Gliniaka i Zbigniewa Książka Siedem pieśni Marii.

Czarodzieje - Foto: Marek Podolczyński www.podolczynski.com<br />
Projekt: Szymon Zaremba

Czarodzieje - PRCD 832 (CD / 2007)
Foto: Marek Podolczyński www.podolczynski.com
Projekt: Szymon Zaremba

Brał udział w wielu programach telewizyjnych i koncertach. W kilku z nich wystąpił jako prowadzący: Śpiewanie na ekranie, Dajmy im szkołę. Od 9 marca 2008 do 3 czerwca 2012 prowadził program rozrywkowy Tak to leciało!. W 2011 wziął udział w programie Bitwa na głosy, gdzie skompletował zespół z Gdyni - jego drużyna znalazła się na czwartym miejscu, odpadając w ósmym odcinku. W 2012 roku rozpoczął pracę nad pierwszą solową płytą, która ukazała się w 2014 roku nakładem wytwórni Dream Music. Album Będzie z nami dobrze, promował singel "Mamy coś".

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

W kwietniu 2018 ponownie został wokalistą zespołu Leszcze.

Życie prywatne

Ma żonę Agnieszkę i jest ojcem dwójki dzieci: Zofii i Macieja.

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Maciej_Miecznikowski

Reklama