AlkatrazError

Metryka

  • Wykonawca: Alkatraz
  • Tytuł: Error
  • Wytwórnia: DBC
  • Numer katalogowy: DBC 006
  • Nośnik: CD
  • Data wydania: 2001
  • Komentarze []

Spis utworów

Reklama

Komentarze

Biografia Alkatraz

AlKATraz - polska grupa muzyczna grająca thrash metal. Nazwa zespołu pochodzi od studia nagrań stworzonego przez gitarzystę Kata, Jacka Regulskiego. Alkatraz powstał, gdy rozpadł się macierzysty zespół Romana Kostrzewskiego. Zainicjował on nowy projekt, mający grać odmienną muzykę od tej, jaką do tej pory z nim kojarzono. Przygotował też teksty, w których mniej było ponurej atmosfery i odniesień satanistycznych i okultystycznych, a więcej ironii i prześmiewczego spojrzenia na aktualną polską rzeczywistość (choć były też oskarżenia o mętność i niezrozumiałość). Muzyka była z założenia eksperymentalna - stąd dołączenie drugiej gitary basowej, częste zmiany tempa utworów. W roku 2001 ukazała się płyta Error, która nie odniosła sukcesu, częściowo z powodu braku promocji. Na trasie koncertowej w 2002, podczas której na perkusji zagrał Ireneusz Loth, dużą część repertuaru zajęły utwory Kata i to właśnie na nich skupili się fani. Wraz z reaktywacją Kata w 2002 z braku woli jego członków dla kontynuowania działalności, zespół przestał działać.

O Archiwum Polskiego Rocka

Czym się zajmujemy?

W Archiwum Polskiego Rocka katalogujemy polskie płyty i single!

Czy znajdę tu tylko polski rock?

Głównie polski rock, ale też polskie płyty popowe, metalowe, a nawet jazzowe

Czy tu są tylko płyty kompaktowe?

Nie! Znajdują się tu zarówno polskie płyty winylowe i płyty kompaktowe - w tym single winylowe i CD.

Mam zespół. Czy mogę zaistnieć na tej stronie?

Oczywiście! Jeżeli wydałeś już płytę lub singla, to skontaktuj się z nami poprzez formularz.

Chciałbym pomóc rozwijać serwis. Czy to możliwe?

Oczywiście! Jeżeli chcesz mi pomóc, to przede wszystkim skontaktuj się ze mną poprzez formularz. Możesz też założyć konto w portalu i już teraz dodawać wideoklipy do płyt, a w przyszłości będziesz edytował dane, kupował i sprzedawał płyty.

Czy Archiwum to tylko strona internetowa?

Nie. Co kilka lat cała zawartość przelewana jest na papier. W tym roku kolejne wydanie. Śledź losy portalu na facebooku i załóż konto w portalu by dostawać informacje na bieżąco!

Sax Club Pana Dyakowskiego

Sax Club Pana Dyakowskiego - oprawa miękka

Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. Dyakowski wspomina dzieciństwo w podkrakowskiej Masłomiącej i dorastanie w Zakopanem, współpracę z Piwnicą pod Baranami i odkrycie Ewy Demarczyk, koncerty w gdańskim Żaku, wyjazdy zagraniczne i występy z zespołem Rama 111, tworzenie gdańskiego Sax Clubu, animowanie jazzowej sceny w Trójmieście i współpracę z Radiem Gdańsk.

Sax Club Pana Dyakowskiego to także opowieść o przyjaźni i współpracy Dyakowskiego z innymi ikonami jazzu: Wojciechem Karolakiem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Michałem Urbaniakiem czy Janem Ptaszynem Wróblewskim.

Współautorem autobiografii jest dziennikarz Radia Gdańsk Kamil Wicik, któremu pomagał Mariusz Nowaczyński. Stworzyli pierwszą książkę dokumentującą nie tylko dokonania Przemka Dyakowskiego, ale także historię sceny muzycznej Trójmiasta.

Kup teraz!

Reklama