Beauty FreeBeauty Free

Metryka

  • Wykonawca: Beauty Free
  • Tytuł: Beauty Free
  • Wytwórnia: Polskie Radio
  • Numer katalogowy: PRCD 291
  • EAN: 5901448112919
  • Nośnik: CD
  • Data wydania: 2002
  • Komentarze []

Spis utworów

Spis muzyków

Reklama

Komentarze

Biografia Beauty Free

Beauty Free - polski zespół rockowy utworzony w 2001 przez szóstkę przyjaciół - Dominikę Sikorską, Dariusza Chocieja, Bartka Dachowskiego, Jacka Wojcieszuka, Kornela Popławskiego i Mariusza Mocarskiego. Po wspólnych spotkaniach i próbach, w listopadzie 2001 zespół spotkał się w studiu, by nagrać materiał na swój debiutancki album. W staraniach przy produkcji płyty zespół wspomagał m.in. Maciej Majchrzak z zespołu T.Love. Prace nad materiałem trwały do grudnia. Płytę udało się wydać dzięki sponsorom, byli nimi Lotto i telefonia komórkowa Idea. 14 lutego 2002 pojawił się singel i teledysk zapowiadający album nowej formacji. 22 kwietnia 2002 w sprzedaży pojawiła się płyta zespołu (wydana przez Polskie Radio, a dystrybuowana przez Universal Music Group), zatytułowana po prostu Beauty Free. Album zawiera nagrania rockowe i pop rockowe, czasami swobodnie improwizowane. Muzyka nawiązuje również do brzmień współczesnego brytyjskiego rocka. Autorami muzyki byli Bartek Dachowski i Dariusz Chociej. Ten ostatni napisał również słowa do sześciu piosenek. Twórcą kolejnych sześciu tekstów na płytę był Piotr Łojek. Płyta nie odniosła dużego sukcesu na rynku wydawniczym, chociaż zespół zakwalifikował się i wystąpił na koncercie Debiuty FPP Opole 2002. W 2004 po wyjeździe za granicę klawiszowca Bartka Dachowskiego i wokalistki Dominiki Sikorskiej, zespół został rozwiązany. Dominika Sikorska - śpiew; Dariusz Chociej - gitara elektryczna; Jacek Wojcieszuk - gitara elektryczna; Bartosz Dachowski - syntezator; Kornel Popławski - gitara basowa; Mariusz Mocarski - perkusja;

O Archiwum Polskiego Rocka

Czym się zajmujemy?

W Archiwum Polskiego Rocka katalogujemy polskie płyty i single!

Czy znajdę tu tylko polski rock?

Głównie polski rock, ale też polskie płyty popowe, metalowe, a nawet jazzowe

Czy tu są tylko płyty kompaktowe?

Nie! Znajdują się tu zarówno polskie płyty winylowe i płyty kompaktowe - w tym single winylowe i CD.

Mam zespół. Czy mogę zaistnieć na tej stronie?

Oczywiście! Jeżeli wydałeś już płytę lub singla, to skontaktuj się z nami poprzez formularz.

Chciałbym pomóc rozwijać serwis. Czy to możliwe?

Oczywiście! Jeżeli chcesz mi pomóc, to przede wszystkim skontaktuj się ze mną poprzez formularz. Możesz też założyć konto w portalu i już teraz dodawać wideoklipy do płyt, a w przyszłości będziesz edytował dane, kupował i sprzedawał płyty.

Czy Archiwum to tylko strona internetowa?

Nie. Co kilka lat cała zawartość przelewana jest na papier. W tym roku kolejne wydanie. Śledź losy portalu na facebooku i załóż konto w portalu by dostawać informacje na bieżąco!

Sax Club Pana Dyakowskiego

Sax Club Pana Dyakowskiego - oprawa miękka

Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. Dyakowski wspomina dzieciństwo w podkrakowskiej Masłomiącej i dorastanie w Zakopanem, współpracę z Piwnicą pod Baranami i odkrycie Ewy Demarczyk, koncerty w gdańskim Żaku, wyjazdy zagraniczne i występy z zespołem Rama 111, tworzenie gdańskiego Sax Clubu, animowanie jazzowej sceny w Trójmieście i współpracę z Radiem Gdańsk.

Sax Club Pana Dyakowskiego to także opowieść o przyjaźni i współpracy Dyakowskiego z innymi ikonami jazzu: Wojciechem Karolakiem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Michałem Urbaniakiem czy Janem Ptaszynem Wróblewskim.

Współautorem autobiografii jest dziennikarz Radia Gdańsk Kamil Wicik, któremu pomagał Mariusz Nowaczyński. Stworzyli pierwszą książkę dokumentującą nie tylko dokonania Przemka Dyakowskiego, ale także historię sceny muzycznej Trójmiasta.

Kup teraz!

Reklama