Biografia Wojciech Łuczaj Pogorzelski ( ur. 1962-02-25 )

Wojciech Łuczaj-Pogorzelski (ur. 25 lutego 1962) - polski muzyk rockowy, kompozytor, założyciel, lider i gitarzysta zespołu Oddział Zamknięty.

Oddział zamknięty - Foto: A. Karczewski<br />
Projekt: E. Pomorska

Oddział zamknięty - SX 2171 (LP / 1984)
Foto: A. Karczewski
Projekt: E. Pomorska

W 1979 r. założył Oddział Zamknięty wraz z Krzysztofem Jaryczewskim. Jedyny muzyk, który brał udział we wszystkich nagraniach zespołu i zagrał wszystkie jego koncerty (z wyjątkiem okresu, w którym leczył złamanie ręki).

Wczesne dzieciństwo

Gdy miał 5-6 lat, brat cioteczny Bolek Karolczuk grał w małym kościółku w Górze Kalwarii podczas mszy rockowych. To był koniec lat 60., może początek 70. Jako maluch kiedyś przyszedł na takie nabożeństwo i został w kościele po jego zakończeniu. Po mszy chłopcy zawsze grali utwory The Shadows, Deep Purple. Gdy zobaczył, co się dziejei usłyszał, jakie piękne dźwięki wydaje gitara - a jeszcze w kościele był pogłos - to się zachwycił. Po powrocie do domu, prosił: "Bracie, ucz mnie gry". ,,Coś tam mi pokazał. Niestety, jak wychodził z domu, to zamykał gitarę i wzmacniacz w szafie."

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

,,Układ był dobry, bo kuzyn Bolek grał na gitarze, a jego brat Bogdan był elektronikiem, robił wzmacniacze. Tylko nie za bardzo dawali mi grać."

Gdy miał sześć lat, przeprowadził się do Warszawy i dostał od wujka mandolinę.

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Pogorzelski

Reklama