Kup Archiwum już teraz!

Archiwum Polskiego Rocka
1961 - 2016
(dwa tomy plus DVD)

Archiwum Polskiego Rocka, to jedyny w swoim rodzaju katalog polskich płyt z muzyką rockową, które zostały wydane w latach 1961 - 2016. Dwa tomy (pierwszy 606 stron, drugi 550 stron) zawierają pełny opis dyskografii ponad 800 zespołów czyli blisko 8700 płyt. Dodatkowa płyta DVD zawiera ponad 20000 skanów płyt, okładek, labeli i innych elementów wydawnictw.

FAQ

Pytania

  1. Chyba brakuje kilku wydań płyt mojego ulubionego wykonawcy. Widzę tylko pierwsze wydanie.
  2. Dlaczego widzę tylko trzy płyty Grzegorza Skawińskiego, kiedy wiadomo, że nagrał on ich kilkadziesiąt?
  3. W opisie płyty niemal wszystko jest podlinkowane. Dlaczego jest ich tyle i do czego służą?

1. Dlaczego widzę tylko trzy płyty Grzegorza Skawińskiego, kiedy wiadomo, że nagrał on ich kilkadziesiąt?

Po kliknięciu na nazwę wykonawcy przeniesiesz się do spisu jego płyt. Wyświetlone zostaną tylko pierwsze wydania. Aby zobaczyć pozostałe wydania wejdź na opis płyty, gdzie znajdziesz linki do pozostałych wydań, lub kliknij link "Zobacz pełną dyskografię".


2. Chyba brakuje kilku wydań płyt mojego ulubionego wykonawcy. Widzę tylko pierwsze wydanie.

Prawdopodobnie znalazłeś solową dyskografię Grzegorza Skawińskiego. Pod swoim nazwiskiem wydał on akurat trzy płyty. Aby zobaczyć wszystkie zgromadzone przeze mnie płyty Skawińskiego wystarczy, że wejdziesz na którąś ze znalezionych płyt i klikniesz na jego nazwisko. Wyświetli się trzystronicowa lista płyt, gdzie pojawia się postać Grzegorza. Można też skorzystać z wyszukiwarki albo wejdź do działu "Muzycy". Podobna sytuacja dotyczy wszystkich innym muzyków nagrywających pod własnych nazwiskiem, jak np. Felicjan Andrzejczak, Edyta Bartosiewicz czy Maciej Maleńczuk.


3. W opisie płyty niemal wszystko jest podlinkowane. Dlaczego jest ich tyle i do czego służą?

"Archiwum Polskiego Rocka" to największa baza danych o polskich płytach. Dzięki swojej strukturze w łatwy sposób można zebrać duże ilości danych w jednym miejscu a potem przechodzić w głąb by otrzymać bardziej szczegółowe informacje. Opis płyty faktycznie zawiera bardzo dużo pomocnych linków. Oto ich opis wg numeracji z obrazka.

  1. Link do dyskografii wykonawcy. Po przejściu otrzymasz spis pierwszych wydań każdej płyty zespołu. Aby uzyskać spis wszystkich płyt wystarczy nacisnąć przycisk "Zobacz pełną grafikę".
  2. Link do płyt wydanych przez wydawcę opisywanego albumu. Spis płyt można modyfikować korzystając z filtrów.
  3. Link do spisu płyt zawierających dany utwór.
  4. Linki działu "Mój Polski Rock" są przeznaczone dla zarejestrowanych użytkowników. W łatwy sposób można oznaczyć ulubione albumy, poszukiwane i posiadane. Można też wystawić płytę na sprzedaż i kupić jeżeli jest taka możliwość. "Dodaj komentarz" przewija stronę do formularza recenzji.
  5. Aby zobaczyć wszystkie płyty muzyka wystarczy kliknąć w nazwisko. Przejdziesz w ten sposób do pełnej listy zgromadzonych w "Archiwum..." płyt na których wystąpił, choćby gościnnie.
  6. Jeżeli w "Archiwum..." jest biografia danego muzyka, to obok jego nazwiska pojawi się ikona 'i'. Kliknięci w nią wyświetli pełny tekst.

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

Archiwum Polskiego Rocka

Czym się zajmujemy?

W Archiwum Polskiego Rocka katalogujemy polskie płyty i single!

Czy znajdę tu tylko polski rock?

Głównie polski rock, ale też polskie płyty popowe, metalowe, a nawet jazzowe

Czy tu są tylko płyty kompaktowe?

Nie! Znajdują się tu zarówno polskie płyty winylowe i płyty kompaktowe - w tym single winylowe i CD.

Mam zespół. Czy mogę zaistnieć na tej stronie?

Oczywiście! Jeżeli wydałeś już płytę lub singla, to skontaktuj się z nami poprzez formularz.

Chciałbym pomóc rozwijać serwis. Czy to możliwe?

Oczywiście! Jeżeli chcesz mi pomóc, to przede wszystkim skontaktuj się ze mną poprzez formularz. Możesz też założyć konto w portalu i już teraz dodawać wideoklipy do płyt, a w przyszłości będziesz edytował dane, kupował i sprzedawał płyty.

Czy Archiwum to tylko strona internetowa?

Nie. Co kilka lat cała zawartość przelewana jest na papier. W tym roku kolejne wydanie. Śledź losy portalu na facebooku i załóż konto w portalu by dostawać informacje na bieżąco!